रोशी सहकर्मी–चैत्र ८,
२०७६,काभ्रे/

काभ्रेमा पहिलो चरणको दादुरा–रुबेला खोप कार्यक्रमले आज पाँचौँ दिन पुरा भएको छ । जिल्लाको ८ वटा पालिकामा दादुरा–रुबेला खोप कार्यक्रम यहि चैत्र २ गतेबाट सुरु भएको होे । दुई चरणमा हुने खोप कार्यक्रममा पहिलो चरणको खोप कार्यक्रम १० गतेसम्म सञ्चालन हुनेछ भने दोस्रो चरणको खोप कार्यक्रम चैत १४ देखि २२ गतेसम्म जिल्लाको पाँचवटा स्थानीय तहमा सञ्चालन गरिने जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय काभ्रेको प्रमुख डाक्टर नगेन्द्र कुमार झाले जानकारी दिए ।
दादुरा रुवेला खोप ९ महिना देखि ५ वर्ष मुनिका बालबालिकाकालाई लगाइने छ । पहिलो चरण अन्तर्गत जिल्लाको भुम्लु, चौरीदेउराली, तेमाल, रोशी गाउँपालिका र मण्डनदेउपुर, धुलिखेल, पाँचखाल र नमोबुद्ध नगरपालिकामा कार्यक्रम सञ्चालन भईरहेको छ भने दोश्रो चरणमा बनेपा र पनौती नगरपालिका, बेथानचोक, खानीखोला र महाभारत गाउँपालिकामा कार्यक्रम संचालन हुनेछ ।
यस अघि ९ महिना देखि ५ वर्ष मुनिका बालबालिकाका अभिभावकलाई पालिकाका प्रमुख वा स्वास्थ्य संस्था प्रमुखले निमन्त्रणा पत्र पठाइसकेका छन् । वडाध्यक्षले आफ्नो वडामा कुनै पनि बालबालिका दादुरा(रुबेलाको खोपबाट बञ्जित नभएको सुनिश्चितता गर्नुपर्ने प्रवधान रहेको डाक्टर झाले बताए ।
दुबै चरणमा गरी जिल्लाका ३१ हजार ७ सय ९२ जना बालबालिकाले खोप लगाउने छन् । काभ्रे जिल्ला पूर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा भएको जिल्ला पनि हो । जिल्लाको ९ सय ६२ वटा खोप केन्द्र मार्फत खोप लगाउन सकिनेछ । खोप अभियानमा १ हजार ९ सय २४ जना स्वयंम सेवक र १ हजार ८७ जना खोप कार्यकर्ता परिचालन हुने छन् ।

Facebook Comments Box