बैशाख २६,
२०७८,काभ्रे/

काभ्रे जिल्लाको चौंरीदेउराली गाउँपालिकामा अक्सिजन सहितको आइसोलेसन कक्ष तयार भएको छ । गाउँपालिकाले तीन स्थानमा १८ बेडको आइसोलेसन कक्ष निर्माण गर्ने निर्णय गरेसँगै वडा नं. ५ मा रहेको धुसिने शिवालय प्राथमिक अस्पतालमा १० बेडको आइसोलेसन कक्ष तयार भएको हो ।

गाउँपालिका अध्यक्ष दिननाथ गौतमका अनुसार आजै (शनिवार) एकजना संक्रमित सो आइसोलेसनमा भर्ना भएका छन । ‘गाउँ कार्यपालिका र स्वास्थ्य संस्थाका प्रमुखहरुको बैठकले निर्णय गरे बमोजिम हामीले अक्सिजन सिलिण्डर समेत खरिद गरि ल्याइसकेका छौं ।’ अध्यक्ष गौतमले भने, ‘२० सिलिण्डर तयारी अवस्थामा राख्ने योजना अनुसार १० वटा ठूलो सिलिण्डर ल्याइसकेका छौं बाँकी पनि चाँडै आइपुग्छ ।

गाउँपालिकाले तोकिएको २ वटा स्वास्थ्य संस्थामा भने आइसोलेसन कक्ष निर्माणको तयारी तीब्र गतिमा भइरहेको स्वास्थ्य शाखा प्रमुख तेज घिसिङले जानकारी दिए । ‘भोलिसम्ममा वडा नं. २ मा रहेको डिसिडब्लुसि सामुदायिक अस्पताल र वडा नं. ३ मा रहेको धुलिखेल अस्पतालबाट सञ्चालित सलम्बु स्वास्थ्य केन्द्रमा आइसोलेसन कक्ष तयारी हुनेछ ।’ संक्रमित बढ्दै गएपछि गाउँपालिकाले आजै एक सूचना जारी गर्दै कोभिड–१९ संक्रमण रोकथाम तथा नियन्त्रण गर्ने उद्देश्यले निषेधाज्ञा जारी गरेको छ ।

Facebook Comments Box