रोशी सहकर्मी–चैत्र १६,
२०७६,काभ्रे/

नमोबुद्ध नगरपालिका वडा नं ११ प्रवेश गर्ने सडक खण्डमा ढुंगा राखेर सडक अवरोध गरिएको छ । साविकको श्यामपाटि गा.वि.स. ४, ५ र ६ हाल वडा नं ११ को भालुखर्क, कुरगाँउ, चिण्डे, बिमिरे लगायतका स्थानमा ठुला ठुला ढुंगा र सडकमा रुख ढालेर राखिएको छ ।
सडकमा किन ढुंगा मुडा राखेको भन्ने प्रश्नमा नजिकैका एक स्थानियले गाउँमा ठुलो जमातमा जुवा-तास खेलिरहेका छन्, अनि प्रहरी प्रशासनको हस्तक्षेप नहोस् भनेर यस्तो गरिएको हो भने ।
यसरी सडक अवरुद्ध गर्नुमा दुई वटा अर्थ लाग्छ । एक त नेपालमा कोरोनाको संक्रमण फैलन सक्ने भन्दै सरकारले लक डाउन गर्यो र आफ्नो गाउँमा कोहि कसैको आवातजावतले कोरोनाको संक्रमण फैलने डरका कारण सडक बन्द गरीएको र दोश्रो गाउँमा अनैतिक क्रियाकलापमा कसैले बाधा नपुर्याउन भन्ने हेतुले बन्द गरीएको बुझिन्छ ।

वडा अध्यक्षद्धारा सडक अवरुद्ध हटाउने प्रतिवद्धता:

हामीले सडक अबरुद्ध भएको खबर गरेसँगै वडा नं ११ का अध्यक्ष कृष्ण बहादुर लामाका अनुसार गाउँ प्रवेश गर्ने सडकमा रुख ढालेर राखिएको भन्ने खबर प्राप्त भएको र हटाउन भनिसकेको बताए । आफुले पुरै गाउँको वलोकन गरेको र कहिँ कतै पनि त्यस्तो खालको काम नभएको उनले बताए । “मैले गाउँको सबै पसल सम्म बन्द गराउन लगाएको छु, बिदेशबाट आएकाहरुलाई पनि क्वारेन्टाईनमा बस्न प्रेरीत गरेको छु, बाटो अबरोध गर्नेहरुलाई पनि अवरोध हटाउन भनिसकेको छु” भने । वडा अध्यक्षले वडाको सबै सडकमा अवलोकन गर्ने र अवरोधकर्ताले बाटो खुल्ला नगरे सडक अबरोध हटाउन आफै लागि पर्ने बताए ।
वडा अध्यक्ष लामाका अनुसार गाउँमा कुनै जुवा तास, होहल्ला, भेला जस्ता कार्यहरु गर्ने गरेको सुचना आफुलाई प्राप्त नभएको बताए । यस अघि गाउँमा कोरोना भाईरस सम्बन्धि जनचेतना जगाउने काम भएको र पसलहरुमा भिडभाड नगर्ने, कुनै पनि प्रकारका मानिस जम्मा हुने काम नगर्न सुझाब दिएको बताए ।

सडकको बिचमा तारजली हालेर वाल लगाईयो:

त्यस्तै धुलिखेल नगरपालिका वडा नं १२ शंखुबाट नमोबुद्ध नगरपालिका वडा नं ११ प्रवेश गर्ने बाटोमा तारजाली र ढुंगाले बाटो अबरोध गरिएको छ । वडा अध्यक्ष लामाका अनुसार वडा नं ११ हुँदै वडा नं १ मा रहेको नमोबुद्ध स्तुपा प्रवेश हुने हुँदा वडा नं १ का स्थानियले त्यहाँ आएर बाटो अबरोध गरेको हुन सक्ने उनले बताए ।

Facebook Comments Box