पनौती, रेडियो रोशी,काभ्रे
अर्थमन्त्री डा. युवराज खतिवडाले मुलुकमा पछिल्लो समय वित्तीय संख्या बढ्दै गएपनि त्यस अनुसारको गुणात्मक विकास गर्न नसकेको बताएका छन् । पनौती नगरपालिका वडा न ४ मा केन्द्रीय कार्यालय रहेको अभियान लघुवित्त वित्तीय संस्था लिमिटेडको समुद्घाटन कार्यक्रममा बोल्नुहँदै मन्त्री खतिवडाले अब संख्यात्मक भन्दा गुणात्मक बढाउन वित्तीय संस्थाले ध्यान दिन सक्नुपर्छ भने ।
“लघुवित्तको नाम नै अभियान छ, म गुणात्मकताको अभियान पनि यहीबाट सुरुवात होस् भन्न चाहन्छु । संगठन संरचना, कार्यशौली, वित्तीय उपकरणदेखी नयाँ प्रविधिको प्रयोगसम्म हामीले सेवा पु¥याउने ग्राहकसम्म लैजान सक्नुपर्छ” । मन्त्री खतिवडाले थप्दै– “निरन्तर नयाँ, प्रभावकारी र औचित्य स्थापित गर्ने किसिमको कार्यक्रम लिएर जानसक्नुपर्छ” ।
उनले लघुवित्तले मात्र ग्रामीण भेगमा वित्तीय पँहुच बढाउन सक्छ भनेर आफूले नै प्रोत्साहन गरेको भएनपनि अब मात्रात्मक होइन गुणात्मक सेवा चाहिएको छ, भन्नेका छन् । सरकार भनेको दुई बर्षमा धेरै बैङकको शाखाहरु खुलेकाले ग्रामीण भेगमा समेत बैङ्किक पहुँच बढेको बताए । विस १९९४ देखी २०७४ सम्ममा साढे पाँच हजार मात्र बैङक शाखा रहेकामा दुई बर्षमा आठ हजार आठ सय ५० भन्दा बढी शाखा विस्तार भएको उनको भनाई थियो । उनले १६/१७ स्थानीय तह बाहेक अन्यमा बैङक पहुँच पुगेको र बाँकी रहेकामा पनि यस आर्थिक बर्ष भित्र पु¥याउने लक्ष्य रहेको सुनाए ।

Facebook Comments Box