यश कुमार परियार,काभ्रे
अन्तराष्ट्रिय जेष्ठ नागरिक दिवसको अवसर पारी काभ्रेको रोशी गाँउपालीकाले दुई जना जेष्ठ नागरिकलाई सम्मान गरेको छ । रोशी गाँउपालीका अध्यक्ष डिबि लामाको अगुवाईमा वडा नं ७ र ९ मा रहेका रोशी गाँउपालीका भरीकै अति जेष्ठ नागरिकलाई सम्मान गरिएको हो । वडा नं ७ मा ९९ सय बर्षका धन बहादुर राक्ष र वडा नं ९ मा १०४ बर्षकी डाबो रानी तामाङलाई खादा दोशल्ला, सम्मान पत्र सहित खाद्यान्न सामग्री बितरण गरिएको थियो ।रोशी गाँउपालीकाले आयोजना गरेको कार्यक्रममा रोशी गाँउपालीका वडा नं ७ मा वडा अध्यक्ष पोष्टराज गौतम र वडा नं ९ मा डि.बी. लामाले हस्तान्तरण गरेका हुन् ।
सामग्री हस्ताण्तरण गर्दै गाँउपालीका अध्यक्ष डि.बि. लामाले “जेष्ठ नागरीकलाई सम्मान गर्ने कुरा हाम्रो अनुशासनमा पनि मेल खान्छ, आमा बुवा नभएको भए हामीले यो धर्ति देख्न पाउने थिएनौ, त्यसैले हाम्रो जन्म दातालाई सधैँ भर माया ममता र स्नेहको खाँचो छ” भनेका छन् । “आफ्नो छोरा छोरीको मायाँ ममताबाट कुनैपनि जेष्ठ नागरीक आमाबुवाहरु वृद्ध आश्रममा देख्न नपरोस र आगामी दिनमा आफ्नो आमाबुवालाई स्याहार सुसार गर्ने सन्तानलाई श्रवण कुमार पुस्कारबाट सम्मानीत गन छौँ” भनेका छन् । वडा नं ७ का अध्यक्ष पोष्टराज गौतमले पनि सोही कुरालाई समर्थन गर्दै जेष्ठ नागरिक अनुभव र प्रेरणका श्रोत हुने भएकाले उहाँहरुको स्याहार र संरक्षण गर्नुपर्नेमा जोड दिए ।
कार्यक्रममा जेष्ठ नागरिक महिला तथा बालबालीका शाखा प्रमुख प्रज्वला राई, सामाजीक शाखा प्रमुख भेष राज चन्द, कटुञ्जे प्रहरी चोकीका ईन्चार्ज हित बहादुर कटुवाल लगायतको उपस्थिती रहेको थियो ।

Facebook Comments