रोशी सहकर्मी, कार्तिक ०६
सिन्धुली जिल्लामा अवस्थीत भिमान, चियाबारी, खुर्कोट र मुलकोटमा बजरमा अनुगमन गरिएको छ । नेपाल सरकार वाणिज्य आपुर्ति तथा उपभोक्ता संरक्षण विभाग ववरमहलका शाखा अधिकृत रमेश काजी श्रेष्ठ को संयोजकत्व र उपभोक्ता जागरण अभियान नेपाल काठमाण्डौका केन्द्रिय कोषाध्यक्ष गुण कुमारी खतीवडा (बानिँया) को सहकार्यमा ७ जनाको टोलीले उक्त बजार अनुगमन गरेको हो । जिल्ला प्रशासन कार्यलय सिन्धुली, प्रहरी लगायतको सहयोगमा सिन्धुलीको भिमान, चियाबारी, खुर्कोट र मुलकोट बजरमा संचालीत २२ ओटा पसलहरुमा अनुगमन गरिएको थियो ।

उक्त अनुगमनको क्रममा मुल्य सुचि नराखेका कारण भिमानको समिर ईन्टरप्राइजेज (खाद्य पसल) लाई रु ५० हजार जरिवाना, चियावारीको श्रीष्टी एण्ड भान्सा घरलाई रु ५० हजार र साथी होटललाई रु १ लाख जरिवाना गरिएको अनुगमन टोलीले जानकारी दिएको छ । उपभोक्ता संरक्षण ऐन २०७५ को दफा ३८ “ट” अनुसार कसुर गरेको पाईएको र दफा ३४ “१” को “६” अनुसार जरिवाना गरिएको हो ।
निरिक्षण अधिकृत कपिल प्रसाद रेग्मी, रामकृष्ण श्रेष्ठ र रेमेश काजी श्रेष्ठको संयुुक्त टोलीले उक्त जरिवाना गराएका हुन् । त्यस्तै खुर्कोट र मुलकोटको बजार अनुगमन गर्दा त्यहाँ सञ्चालीत पसलहरुमा कुनै पनि कमी कम्जोरी नभेटिएको र सन्तोषजनक रहेको टोलीका एक अधिकृतले बताए । साथै काभ्रेको भकुण्डेबेशीमा रहेको कुटुम्ब रिसोर्टमा अनुगमन गर्दा सन्तोषजनक रहेको अनुगमन टोलीले जानकारी दिएको छ ।

Facebook Comments