रोशी सहकर्मी–असार २६,
२०७७,काभ्रे/

बाह्रबिसे नगरपालिकले जम्बु बाढीका मृतक परिवारलाई तत्काल किरियाखर्च बापत् १ लाख उपलब्ध गराउने निर्णय गरेको छ । साथै गम्भीर घाईतेको उपचारका लागि सोही बराबरको रकम उपलब्ध गराउने निर्णय गरेको छ । सामान्य घाईतेको सम्पूर्ण उपचारको व्यवस्था गर्ने पनि निर्णय भएको मेयर निमफुन्जो शेर्पाले बताए । बाढिबाट बिस्थापित बनेकाहरुलाई मध्यभोटेकोसी जलविद्युत् आयोजनाको आवास गृहमा राखिएको उनले बताए । विस्थापितहरूलाई सुरक्षित स्थानमा लगिने उनले जानकारी दिए ।

‘उद्दार र राहतमा कुनै सम्झौता हुन्न’: सभामुख सापकोटा

बाह्रविसे नगरपालिका– ५ स्थित जम्बुमा गएको बाढीमा घाइते हुनेहरू र पीडित परिवारको उद्दारमा कुनै सम्झैता नहुने सभामुख अग्नीप्रसाद सापकोटाले बताए । घटनास्थल जम्बु पुगेर फर्किनुभएका सभामुख सापकोटाले सिन्धुपाल्चोकको सदरमुकाम चौतारामा पत्रकारहरुसँग कुरा गर्दै उद्दार जारी रहेको र राहत सामग्री वितरण भइरहेको बताए । ‘रातहको लागि गृहमन्त्रीसँग कुरा भएर हामीले वितरण सुरु गरिसकेका छौं’, सभामुख सापकोटाले भने– ‘घाइतेहरुको अहिले धमाधम उद्दार भइरहेको छ ।’ जिल्ला विपद् व्यवस्थापन समितिले पीडित ३० परिवारलाई राहत वितरण गरेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी उमेशकुमार ढकालले जानकारी दिए । टेन्ट, मेट्रिक्स, त्रिपाल, भाँडा सेट, कम्बल, कपडालगायतको सामग्री वितरण गरिएको छ । बागमती प्रदेशका सामाजिक विकास मन्त्री युवराज दुलाल, आन्तरिक मामिला मन्त्री सालिकराम जमरकट्टेल र वन, वातावरण तथा पर्यटन मन्त्री सरेश नेपाललगायतको टोली घटनास्थलमै पुगि उद्दार कार्यमा जुटिरहेका छन् । अरनिको राजमार्गअन्तर्गत बाह्रबिसे–कोदारीखण्डको खगदल भन्ने स्थानको पक्की पुल बाढीले बगाएपछि आवतजावत पूर्णरुपमा बन्द भएको छ ।

Facebook Comments Box