रोशी सहकर्मी–माघ २६,
२०७६,पनौती/

वरिष्ठ साहित्यकार तथा समालोचक डा गोविन्दराज भट्टराईले नेपाली भाषा र साहित्यको श्रीबृद्धिमा उल्लेखनीय योगदान पु¥याए वापत दुई जना वाङ्मयसेवीहरूलाई एक कार्यक्रम वीच सम्मान गरेका छन् । अक्षरमार्ग साहित्यिक त्रैमासिकद्धारा आयोजित सो कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि श्री भट्टराईले उहाँहरुलाई सम्मान नगद, पत्र र दोसल्ला ओढाई सम्मान गर्नुभएको थियो ।
नेपाली भाषा र साहित्यको सेवा गर्ने उद्देश्यले विगत आठ वर्षदेखि निरन्तर प्रकाशित अक्षरमार्गले प्रत्येक वर्ष दुईपल्ट स्रष्टाहरुलाई सम्मान गर्दै आएको छ । यो वर्ष सम्मान हुनेहरुमा श्रीराम स्मृति अक्षरमार्ग वरिष्ठ साधक सम्मानबाट केदारनाथ खनाल र विष्णुहेम अक्षरमार्ग साहित्यिक पत्रकारिता सम्मानबाट वरिष्ठ साहित्यिक पत्तकार जयदेव भट्टराई रहेका छन् ।
कार्यक्रममा प्रमुख अतिथिको रूपमा बोल्दै अक्षरमार्गले साहित्यको उत्थानमा उल्लेखनीय काम गरेको बताए । एक अर्को सन्दर्भमा नेपालमा लेखक भएर मात्र बाँच्न कठिन भएको वताए । काभ्रे जिल्लाका साहित्यकारहरू र साहित्य प्रेमीहरूको बाक्लो उपस्थिती रहेको सो कार्यक्रममा साहित्यकार मोहन दुवाल, कवि सूर्यप्रसाद लाकोजू, केदारनाथ खनाल, जयदेव भट्टराई, विजयराम कर्माचार्य लगायतले मन्तब्य ब्यक्त गरेका थिए भने । चट्याङ माष्टरले आफ्नो एकल सिर्जना वाचन प्रस्तुत गरेका थिए । सोही कार्यक्रममा अक्षरमार्गबाट सम्मानकार्यक्रमलाई निरन्तरता दिनका लागि जगतमाया कर्माचार्यबाट रु एक लाख पचास हजार नगद अक्षरमार्गलाई हस्तान्तरण गरेको छ ।

Facebook Comments Box