रोशी सहकर्मी–चैत्र २५,
२०७६,काभ्रे/

बनेपा नगरपापलिका वडा नं २ ले वडा भित्रका २३ विपन्न परिवारलाई राहत वितरण गरेको छ । वडा अध्यक्ष हरी सरण घिमिरेका अनुसार लक डाउनको समयमा ज्याला मजदुरी गरेर खाने, साथै विपन्न घर परिवारलाई खाद्यान्न वितरण गरेको बताए । नेपाल सरकार, मन्त्रिपरिषदबाट गरिएको निर्णय अनुसार नगरपालिकाबाट उपलब्ध भएको खाद्यान्न साथै स्वास्थ्य सामग्रीहरु वितरण गरिएको उनले बताए ।

जसमा १५ के.जि. चामल, दाल १ के.जि., चिनी १ के.जि., तेल १ लिटर, नुन १ प्याकेट, २ वटा हात धुने साबुन रहेको थियो ।
वडा अध्यक्ष घिमिरेका अनुसार अति विपन्न, खानै नपाउने अवस्थामा पुगेका परिवारलाई राहत वितरण गरेको उनले बताए । राहत वितरण गर्नु पुर्व ६ सय ५ जनालाई डिटोल साबुन २ वटा, सिटामोल २ पाता, डिकोल्ड २ पाता पहिलो चरणमा वितरण गरिएको उनले जानकारी दिए । त्यस्तै वडामा १९ वटा टोल बनाई हात धुने तरिका र जनचेतना मुलक सन्देश दिने काम भएको उनको भनाई छ ।

वडाका निमित्त स्थानिय समाजसेवी प्रशान्त गीरीले २ बाक्सा साबुन, हिले जलजले सामुदायिक वनले ६ सय वटा डिटोल साबुन सहयोग गरेको वडा अध्यक्ष घिमिरेले जानकारी दिए । कोरोना भाईरस अर्थात कोभिड १९ को जोखिमलाई मध्यनजर गर्दै नगरपालिकाले दिएको केहि किटनाशक औषधी र वडाले पनि खरिद गरी हरेक टोलमा वितरण गरिने उनले बताए ।

त्यस्तै लकडाउनको समयमा अत्यावश्यक कामका निमित्त वडाले आज सम्म ५८ जनालाई सिफरिस बनाएर दिएको छ । सर्वसाधरणको निमित्त शनिबार पनि कार्यलय खुल्ला गरि सेवा दिईरहेको उनले बताए । घिमिरेले वडामा कोहि कसैमा खान समस्या परेमा, कोहि बिरामी परेमा कुनै पनि समयमा सम्पर्क गर्न अनुरोध गरेका छन् ।

Facebook Comments Box