यश कुमार परियार-चैत्र २७,
२०७६,काभ्रे/

जिल्ला प्रशासन कार्यालय काभ्रेले तीन दिन जिल्लाका सबै वित्तिय संस्था खोलेर उपभोक्तालाई सेवा दिन आग्रह गरे सँगै आजबाट खुलेको छ । बैंक तथा सहकारी खुले सँगै सेवाग्राहीहरु आवश्यक काममा गएका छन् ।
हिजो (बुधबार) प्रमुख जिल्ला अधिकारी श्रवणकुमार तिमिल्सिनाको अध्यक्षमा उद्योग बाणिज्य संघका पदाधिकारी तथा बैङकका प्रतिनिधि बीच भएको बैठकले काभ्रेपलाञ्चोक जिल्लाभित्र सञ्चालित बैंक तथा वित्तिय संस्थालाई चैत २७, २८ र ३० गते सम्म खोल्ने निर्णय गरेको थियो । बिहान ११ बजे देखी दिउँसो १ बजेसम्म सबै बैङ्क तथा वित्तिय संस्था खोल्ने बैठकले निर्णय गरेको थियो ।


यसैबिच काभ्रेको बनेपा र धुलिखेलका अधिकांश बैंकहरुमा पुग्दा त्यहाँको माहोल अचम्मको थियो । न त त्यहाँ स्यानिटाईजर नै थियो, न त त्यहाँका कर्मचारीहरुले मास्क नै लगाएका थिए । झट्ट हेर्दा संक्रमण फैलने डर त बैंकमा देखियो ।

३ दिनका लागि खुलेका बित्तिय संस्थाका कर्मचारीले न मास्क लगाउँछन्, न त सेनिटाईजरको जोहो नै गरेका छन् । बैंकहरुमा लकडाउका कारण धेरै मानिसहरुको उपस्थिति न्युन रहे पनि आवश्यक तयारी भने पुरा गरेका छैनन् । बाँकि खुलेका बैंकमा भने आवश्यक सतर्कता अपनाईएको थियो ।

पैसाबाट पनि कोरोना संक्रमण हुन सक्ने डाक्टरहरु बताउँछन् । बैंकमा आएका सेवाग्रहीहरु भने त्रासकै भरमा पैसा झिक्न बाध्य छन् ।

यस्तैमा हामिले बैंकका एक उच्च पदस्थ व्यक्तिहरुलाई किन यस्तो लापरवाही भईरहेको छ, खैत आवश्यक सतर्कता, भनी प्रश्न सोधेका थियौ । जवाफमा उनले बिहान सम्म नभएको र अहिले व्यवस्थापन गरी सकेको बताए । बजारमा मास्क, स्यानिटाईजर नपाएका कारण हात धुने व्यवस्था गर्ने प्रतिवद्धता व्यक्त गरे ।

यसैमा प्रमुख जिल्ला अधिकारी श्रवण कुमार तिमल्सिनाले यस्तो लापरवाहि गर्न नदिने र आवश्यक तयारी गरेर मात्रै संस्था खोल्न लगाईने बताए ।

Facebook Comments Box