पुस १७,
२०७७,धुलिखेल/

नेपाली काँगे्रसका केन्द्रीय सदस्य एवम् पूर्व मन्त्री नविन्द्रराज जोशीले प्रधानमन्त्री केपी ओलीले मुलुकलाई दुर्घटना तर्फ लैजान खोजेको भन्दै त्यसको निराकरणका लागि राष्ट्रिय दलहरु बीचको एकता अपरिहार्य भएको बताएका छन । बिहीबार नेपाली काँग्रेस काभ्रेले ४५ औँ एकता तथा मेलमिलाप दिवसको अवसरमा आयोजित वर्तमान सन्दर्भमा विभिन्न पेशा/व्यवसायी सामाजिक संघ संस्था एवम् नागरिक समाजले झल्नुपरेका समस्या र खेल्नुपर्ने भूमिका बिषयक अन्तरक्रियात्मक कार्यक्रममा बोल्नुहुँदै धुलिखेलमा उनले सरकारको असंवैधानिक कु का बिरुद्ध कांग्रेसको नेतृत्वमा अन्य दल मिल्न आवश्यक भएकोमा जोड्दिए ।

उनले कांग्रेस जस्तो लोकतान्त्रिक पार्टीले सरकारले गरेको असंवैधानिक कदमका बिरुद्ध आन्दोलनमा जानुपर्ने बताए । प्रतिनिधिसभा विघटनका बिरुद्ध आन्दोलन मार्फत जनतामा जानु नै समाधानको उपाय हो भन्ने मलाई लागेको छ । सरकारले संविधान माथी जुन खालको असंवैधानिक, अलोकतान्त्रिक चरित्र मार्फत अगाडि बढ्न खोजेको छ । त्यसका लागि नेपाली काँगे्रस सडक आन्दोलन मार्फत जनताकोमा जानुपर्छ, यसको विकल्प छैन । सबै दल मिलेर ल्याएको संविधान माथी सरकारले जुन प्रहार गरेको छ । यसलाई सच्याउने भनेको जनताकोमा गएर हो । तर अहिले आन्दोलनमा मार्फत कांग्रेस जनताकोमा गएर सबै कुरा आमनागरिकमा पु¥याउन जरुरी छ ।

कार्यक्रममा नेपाली कांग्रेसका जिल्ला सभापति मधुप्रसाद आचार्यले मुलुकमा अहिले राष्ट्रिय एकतामा आँच आउने विभिन्न किसिमका प्रयत्न भएको बन्दै त्यसकालाई रोक्न कांग्रेस अग्रसर हुनुपर्नेमा जोड्दिए ।

कार्यक्रममा काँगे्रसका नेता इन्द्रमणि अधिकारी, उपसभापतिद्धय अच्यूत पौडेल र गोविन्द्रबहादुर थापा, प्रतिनिधिसभा क्षेत्र न २ का सभापति कञ्चनचन्द्र बादे, प्रदेश क्षेत्रिय सभापति महेश खरेल लगायत विभिन्न संघसंस्थाबाट आएका प्रतिनिधिले मन्तव्य राखेका थिए ।

Facebook Comments Box