काभ्रे,
जेठ ११ गते २०७८

काभ्रेको महाभारत गाउँपालिकामा अस्थायी कोभिड अस्पताल सञ्चालनमा आएको छ । कोभिड–१९ सङ्क्रमण रोकथाम, नियन्त्रण र उपचारको लागि गाउँपालिकामै स्थापना गरिएको अस्थायी कोभिड अस्पताल सोमबारबाट सञ्चालनमा आएको हो ।
उक्त अस्पतालमा १० बेडको आइसोलेसन कक्ष, ५ वटा अक्सिजन सिलिन्डर, ३ वटा अक्सिजन कन्सनटेटर सहितको सुविधा रहेको गाउँपालिकाका अध्यक्ष कान्छालाल जिम्बाले जानकारी दिए । उनका अनुसार भेन्टिलेटर र आइसियु बाहेक सबै सुविधा उपलब्ध रहेको छ । उक्त अस्पतालमा कोरोना परिक्षणको सुविधा पनि उपलब्ध भएको उनले बताए । उनका अनुसार यस अस्थायी कोभिड अस्पतालका डाक्टर १ जना, स्टाफ नर्स २ जना, ल्याब असिस्टेन्ट १ जना, एचए १ जना, अहेब २ जना , अनमि ३ जना, कास २ जना गरी १२ जना स्वास्थ्यकर्मीबाट सेवा प्रवाह हुनेछ ।

कोभिड–१९ का बिरामीलाई निःशुल्क उपचार गराइने बताउँदै अध्यक्ष जिम्बाले भने, ‘उपचारकै लागि घण्टौँ धाएर सदरमुकाम पुग्नेपर्ने बाध्यता अब हटेको छ । अहिले यो महामारीको समयमा बिरामीलाई उपचार गराउनका लागि सदरमुकाम पु¥याउन निकै कठिन हुने कुरालाई मध्यनजर गर्दै यस अस्पताल सञ्चालनमा ल्याएका हौँ ।’ अस्पताल सञ्चालनमा आएसँगै स्थानीय बिरामीलाई उपचारमा सहज हुने उनले विश्वास लिएका छन् ।

Facebook Comments Box