रोशी सहकर्मी–बैशाख १७,
२०७७,सिन्धुपाल्चोक/

बिश्वव्यापिरुपमा फैलिएको नोभेल कोरोनाको महामारिका कारण समस्यामा परेका नागरिकहरुलाई बिषेश सहयोग गर्न स्थानिय सरकारहरु लागि परेका छन् । सिन्धुपाल्चोक जिल्ला बाह्रबिसे नगरपालिकाले लामो समय सम्म भएको लक डाउँनका कारण समस्यामा परेकाहरुलाई बिशेष ब्यबस्था गरिरहेको छ ।

नगर प्रमुख निमफुञ्जो शेर्पाले स्थानिय नागरिकको सुबिद्याका लागि सुपथ मुल्यको पसल संञ्चालन गरे सँँगै किसानलाइ घरघरमा बिउ र मल उपलब्ध गराउँने ब्यबस्था गरेको बताए । उनले बिश्वव्यापिरुपमा फैलिएको महामारिका कारण समस्यामा परेका नागरिकको समस्या समधान गर्नका लागि नगरपालिका सँँधै लागि परिरहेको स्पष्ट पार्दै आगामी बर्ष खाद्यन्नको समस्याले पिरोल्न सक्ने भएकाले नगर भित्रका सबैले आ–आफनो खेतियोग्य जमिनमा बाँझो नराखी खेती गर्न अनुरोध गरे । उनले नगरपालीकाले पहीलो प्रथमिकता स्वास्थ्य र दोश्रोमा कृषीलाइ राखेर काम गर्नसबैलाइ अनुरोध गरे ।

नगरपालिकाले लकडाउनमा परेर बिउ मल लिन नपाएका किसानहरुलाइ घरघरमा नै बिउ र मलको ब्यबस्था गरेको छ । जम्मा एकहजार रुपैयामा नै सहुलियत मल र पचास प्रतिशत अनुदानमा बिउ बितरण गरिएको प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत फणेन्द्र प्रसाद पौडेलले जानकारि दिए ।

Facebook Comments Box