पुस ११,
२०७७,काभ्रे/

काभ्रे जिल्लाको बिकट मानिने महाभारतबाट एक गर्भवती महिलाको हेलिकप्टरबाट उद्धार भएको छ ।
महाभारत गाउँपालिका वडा नम्बर ८ की लोकमाया दर्लामीको हेलिकप्टर मार्फत उद्धार गरिएको हो । घर्तीछाप स्वास्थ्य चौकीका अनुसार २८ बर्षीय लोकमाया बिहान ९ बजे सुत्केरी भएकि थिईन् । तर सालनाल अड्किई अत्याधिक रक्तश्राव भएर बेहोस भएपछि सेनाको हेलिकप्टरमा मार्फत उद्धार गरिएको हो ।

घर्तीछाप स्वास्थ्य चौकीले हेलिकप्टरको माग गरेपछि जिल्ला प्रशासन कार्यालय काभ्रे महिला, बालबालिका तथा ज्येष्ठ नागरिक मन्त्रालयलाई पत्र पठाएको थियो । राष्ट्रपति कार्यालयले यहि मन्त्रालय मार्फत दुर्गम क्षेत्रका ज्यान जोखिममा परेका गर्भवती तथा सुत्केरी महिलाको हेलिकप्टरबाट उद्धार गर्दै आएको छ । यसअघि पनि महाभारत र खानीखोला गाउँपालिकाका सुत्केरी तथा गर्भवती महिलाको हेलिकप्टरबाट उद्धार गरिएको थियो । राष्ट्रपति महिला उत्थान कार्यक्रम अन्तर्गत दुर्गम क्षेत्रका ज्यान जोखिममा परेका गर्भवती तथा सुत्केरी महिलाका लागि हवाई उद्धार हुँदै आएको छ ।

Facebook Comments Box