माघ २,
२०७७,काभ्रे/

नेपाल मगर सँघ तथा नेपाल मगर बौद्ध सेवा समाजको आयोजनामा माघे सकराती (माघ्या) पर्वको शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।
रोशी गाउँपालिका वडा नं. ९ पानान्चेमा सम्पन्न भएको उक्त कार्यक्रम नेपाल मगर बौद्ध सेवा समाज रोशी ९ को अध्यक्ष लिलाराज चितौरे मगरको सभापतित्व, रोशी गा.पा. अध्यक्ष डि.वि. लामाको प्रमुख आतिथ्यतामा सम्पन्न भएको उक्त कार्यक्रमका संयोजक गणेश बहादुर यस्माली मगरले जानकारी दिनुभएको छ ।
विगतका वर्ष देखि नै यस मगर समुदायमा उभिएर शुभकामना आदान प्रदान गर्ने अहोभाग्य पाएको र हाम्रो समुदायको मौलिक मौलिक जाती, भाषा, धर्म, सँस्कृति र परम्परालाई जिवन्त राख्न रोशी सरकार नचुक्ने पालिका अध्यक्ष डि.वि. लामाले बताउनुभयो ।

सोही कार्यक्रमको अवसरमा मगर इतिहास र बुद्ध धर्मका ज्ञाता मेधङ्कर भन्ते ले धर्म अनुशासन, नियम हो । जुन शाश्वत छ । बुद्ध र मगरको सम्बन्ध जीवन र कलासँग सम्बन्धित रहेको बताउनु भयो ।
कार्यक्रमका विशेष अतिथि तथा पालिकाको प्रवक्ता पदम बहादुर लामाले हाम्रो समाज विभिन्न धर्म, सँस्कृतिले सजिएको छ । रोशीमा रहेको पिछडिएको मगर समुदायको उन्नति र विकासका निम्ति आफूहरु अगाडि बढ्ने बताउनु भएको छ ।

मगरहरुको इतिहास, भाषा, धर्म, संस्कृति र संस्कार संरक्षणमा सबै एकजुट होऔ भन्ने मूल नाराका साथमा आज देशै भरि माघेसरकाती पर्व मनाइरहेको नेपाल मगर बौद्ध सेवा समाज काभ्रेको अध्यक्ष साधुराम मगरले जानकारी दिनुभयो ।

Facebook Comments