फागुन १९,
२०७७,काभ्रे/

किसानसँग गाउँपालिका कार्यक्रम अन्तर्गत कृषि उत्पादनमा किसानहरूलाई सहयोग गर्ने उद्देश्यले काभ्रे जिल्लाको चौंरीदेउराली गाउँपालिकाले ५० प्रतिशत अनुदानमा कृषि यन्त्र वितरण गर्ने भएको छ । गाउँपालिकामा रहेका कृषक, कृषक समूह, कृषि सहकारी, कृषि फर्महरूलाई उक्त यन्त्र वितरण गर्ने गाउँपालिका अध्यक्ष दिननाथ गौतमले जानकारी दिए ।

गाउँपालिकाको आर्थिक वर्ष २०७७।०७८ को स्वीकृत वार्षिक कार्यक्रम अनुसार किसानलाई कृषि यन्त्र वितरण गर्न लागेको हो ।
निवेदनका साथमा कृषकले आफ्नो नागरिकताको फोटोकपी, कृषक समूह, कृषि सहकारी, कृषि फर्मको हकमा भने दर्ता प्रमाणपत्र, नवीकरण, कर चुक्ता, प्यान दर्ता प्रमाणपत्र, संस्थाको निर्णयको प्रतिलिपि र सम्बन्धित वडा कार्यालयको सिफारिस पेस गर्नुपर्ने गाउँपालिकाले यस अघि नै सूचना जारी गरी सकेको छ ।

यस अघि पनि गाउँपालिकाले भैँसी सुत्केरी भत्ता अन्तर्गत १५ सय रुपैयाँका दरले किसानहरूलाई रकम वितरण गरेको थियो । चालु आर्थिक वर्षमा कृषिलाई बढी प्राथमिकता दिएको गाउँपालिकाले विभिन्न चरणमा किसानहरूलाई केन्द्रित गरेर कार्यक्रमहरू ल्याइरहेको अध्यक्ष गौतमले बताए । उनले किसानहरूलाई चैत्र २ गते भित्र रितपूर्वक गाउँकार्यपालिकाको कार्यालयमा निवेदन पेस गर्न समेत किसानहरूलाई अनुरोध गरे ।

Facebook Comments Box