फागुन २६,
२०७७,काभ्रे/

बेथानचोक गाउँपालिका वडा नं ५ भङ्गालामा ४ दिने झोलमल उत्पादन र प्रयोग तथा गड्यौला पालन तालिम सप्पन्न भएको छ । ग्रामीण प्रबिधि केन्द्र नेपालको सहयोगमा संचालित कार्यक्रममा गाउँपालिकाको सहकार्य थियो । तालिमको समापन तथा कृषि सामाग्री बितरण कार्यक्रममा बेथानचोक गाउँपालिका अध्यक्ष प्रेम बहादुर तिमल्सिनाको प्रमुख आथित्यता रहेको थियो ।

४ दिन सम्म संचालित कार्यक्रममा ३० जना महिला दिदिबहिनिहरुको सहभागिता रहेको थियो । तालिममा झोलमल बनाउने र त्यसको प्रयोग, गड्यौला पालन गर्ने र उक्त गड्यौला बाट उत्पादित माटो बिक्री ग्यारेन्टी हुने विषय समावेश थियो ।

समापनमा गाउाँपलिका अध्यक्ष तिमल्सिनाले तालिममा सहभागी ३० जना महिला दिदिबहिनीहरुलाई १०० लिटर झोल मल बनाउने ड्रम २ थान र मल बनाउन प्रयोग हुने कच्चा पदार्थ, थोपा सिंचाइका लागि ड्रम, अन्य सामग्रीहरु साथै एक÷एक थान टनेल प्लास्टिक र गड्यौला पालन गर्न गड्यौला समेत बितरण गरिएको वडा नं ५ का अध्यक्ष खजेन्ची बहादुर लामाले जानकारी दिए ।

कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै गाउँपालिका अध्यक्ष प्रेमबहादुर तिमल्सिनाले महिला आमा दिदिबहिनीहरुको सक्रियताबाट मात्रै समाज रुपान्तरण हुने बताए । उनले यस तालिमले भावि दिनमा निकै सहयोग पुग्ने बताउँदै अनुदानमा बितरण गरिएका सामाग्रीहरुको उचित प्रयोग, उत्पादनमा वृद्धि र सकारात्मक प्रतिफलको अपेक्षा गरेको बताए ।

Facebook Comments Box