यश कुमार परियार-माघ २८,
२०७६,धुलिखेल/

काभ्रे जिल्लाको सदरमुकाम धुलिखेलमा रहेको धुलिखेल अस्पतालले कोरोना भाईरसको उपचारका लागी उपचार कक्ष स्थापना गरेको छ । चीनको वुहान शहरबाट गत डिसेम्बरमा फैलिएको नोभेल कोरोना भाईरसको संक्रमण फैलन नदिन भन्दै्र काभ्रे जिल्लामै पहिलो पटक भाईरसको उपचारका लागी कक्ष स्थापना भएको अस्पतालका कार्यकारी निर्देशक डा. रमेश माकजुले बताए ।
अस्पतालले चिनमा २ हप्ता वा सो भन्दा बढि समय बिताई नेपाल आउनेहरुका लागी र चिनका पर्यटकहरुका लागी ८ वटा बेड साथै अत्यावश्यक उपचारका सामग्री सहितको कक्ष स्थापना गरिएको डा. माकजुले जानकारी दिए । नजीकै रहेको सिन्धुपाल्चोकको तातेपानी नाका हुँदै आउने पर्यटकहरुलाई विषेश ध्यानमा राखिने बताँउदै उनले हालसम्म कुनै पनि संक्रमित अस्पतालको सम्पर्कमा नआएको डा. माकजुले बताए ।

अस्पतालले हेल्थ डेस्क स्थापना गरी रुघा, खोकी, उच्च ज्वरो आएका विरामीलाई बढि निगरानीमा राख्ने गरेको पनि अस्पताल प्रशासनले जानएको छ । हाल चाईनामा तिव्र रुपमा फैलीरहेको कोरोना भाईरसका कारण एक हजार भन्दा बढीको मृत्यु भईसकेको छ । यसलाई फैलन नदिन विश्वका बिभिन्न देशहरुले सतर्कता अपनाईरहेका छन् । भाइरसको संक्रमण विश्वका २५ भन्दा बढी देशमा फैलिएको छ । यो भाइरसबाट अहिलेसम्म ४२ हजार भन्दा बढी प्रभावित भएको अन्तराष्ट्रिय सञ्चार माध्यमहरुले जनाएका छन् ।

Facebook Comments Box