माघ ३०,
२०७७,बनेपा/

नेपाली कांग्रेस जिल्ला समिति काभ्रेले ल्हाङ सोनाम ल्होछार २८५७ औं को अवसरमा चियापान तथा शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रम गरेर मनाएको छ ।
नेपाली कांग्रेसले हरेक बर्षको दसैंको पूर्णिमाको दिन चियापान तथा शुभकामना आदान प्रदान गर्दै आएको भएपनि काभ्रे काँगे्रसले भने ल्होछारको अवसरमा उक्त कार्यक्रम गर्दै आएको छ । जिल्लाबाट प्रतिनिधित्व गर्ने राजनीतिक दल, प्रमुख जिल्ला अधिकारी, विभिन्न संघ संस्था लगायतका प्रतिनिधिहरुलाई चियापान तथा शुभकामना आदानप्रदान कार्यक्रममा उपस्थिती रहेको थियो ।

बनेपामा भएको कार्यक्रममा नेपाल आदीबासी जनजाती महासंघका केन्द्रीय अध्यक्ष जगत बरामले राज्यले अहिले पनि जनजाती माथी विभेद गरिरहेको बताए । उनले राज्यले दिने सार्वजनिक बिदा देखी, नेपाल टेलिमक, निजी क्षेत्रले दिने सेवा सुविधामा समेत विभेद भएको बताए । उनले दसैं, तिहारमा राज्यले आफ्नै पर्व जस्तो सम्झिए पनि जनजातीले मनाउने पर्वलाई महत्व नदिएको बताए ।

कार्यक्रममा प्रचण्ड–माधव समूहका नेता एवम् बागमती प्रदेश सभाका सांसद लक्ष्मण लम्सालले प्रधानमन्त्री केपी ओलीले संविधान माथि गरेको ‘कु’ नसच्याए सम्म मुलुकको स्थायीत्व हुन नसक्ने बताउँदै प्रतिगमन बिरुद्धको भइरहेको आन्दोलनमा को प्रधानमन्त्री र नेता बन्ने भन्ने बिषय गणै भएको बताए ।
प्रमुख जिल्ला अधिकारी शिवराम पोखरेलले नेपाल विविधताले सम्पन्न मुलुक भएको बताउँदै यस्ता कार्यक्रमले भाईचारा बीचको सम्बन्धलाई अझै समधुर बनाउन मद्त पु¥याउने बताए ।

नेपाली कांग्रेस का जिल्ला सभापति मधुप्रसाद आचार्यले हरेक बर्ष ल्होछारका अवसरमा काँगे्रसले शुभकामना आदानप्रदान कार्यक्रम गर्दै आएको बताउँदै यसलाई निरन्तरता दिने बताए । कार्यक्रमको सञ्चालन नेपाली काँगे्रसका जिल्ला सचिव दिनेश लामाले गरेको कार्यक्रममा अग्रज नेता इन्द्रमणि अधिकारी, उपसभापति द्धय अच्यूत पौडेल र गोविन्द बहादुर थापा, प्रतिनिधिसभा क्षेत्र न २ का सभापति कञ्चनचन्द बादे, संविधान सभा सदस्य एवम् नेकपाका नेता तेजबहादुर मिजार, नेपाली काँग्रेसका नेता गणेश लामा, तीर्थ पसखल, प्रदेश क्षेत्रिय सभापति महेश खरेल, बिदुर घिमिरे, राम लामा, रोशी गाउँपालिका अध्यक्ष डीबी लामा, क्षेत्रिय सचिव गुणराज मुक्तान लगायतको उपस्थिती रहेको थियो ।

Facebook Comments Box