जेठ,१३
काभ्रे ,२०७८

धुलिखेल नगरपालिकाका नौ हजार दुई सय ९५ नागरिकले कोरोनाको खोप लगाएका छन । नगरप्रमुख अशोककुमार व्याञ्जूका अनुसार पहिलो चरणमा ६ हजार ९ सय ९५ जनलाई खोप लगाएको र दोश्रो चरणमा पनि २ हजार ३ सय जनालाई लगाइ सकिएको जानकारी दिए । उनले ४ सय जना लगाउने क्रममा रहेको बताए ।
धुलिखेल नगरपालिकाले थप ५ हजार जना नगरवासीलाई खोप लगाउने पहल गरिरहेको नगरप्रमुख व्याञ्जूले जानकारी दिए । नगरभित्र रहेका नागरिकलाई प्राथमिकताको आधारमा पहिलो र दोश्रो चरणको खोप लगाइसकेको भए पनि थप ५ हजारलाई खोप लगाउने पहल भएको व्याञ्जूको भनाई छ ।
नगरबासीको स्वास्थ्यलाई पहिलो प्राथामिकतामा राखेर काम गरिरहेको प्रमुख ब्याञ्जुले बताए । उनले आफू नगरबासीको सेवाका लागि नगर प्रमुख जस्तो पदमा बसेको भन्दै उनीहरुको स्वास्थ्यलाई पहिलो प्राथमिकतामा राखेर काम गरिरहेको जानकारी दिए ।
व्याञ्जूले नगरमा कोरोना नियन्त्रणका लागि आवश्यक्ता अनुसार निषेधाज्ञा, सिल गर्ने लगाएतका काम गरिरहेको बताए । अहिलेसम्म अक्सिजन सहितको आइसोलेसन् सेवा, धुलिखेल अस्पतालको व्यवस्थापनको काम लगायत कोभिडको दोश्रो लहरले धेरै प्रभाव नपार्ने गरी काम गरिरहेका छौं र खोप पनि चाडैँ नै व्यवस्था गर्ने छौं । व्याञ्जूले भने ।पहिलो चरणमा ४ हजार ४ सय ५९ जनालाई नगरपालिकाबाट र २ हजार ५ सय जनालाई धुलिखेल अस्पतालबाट खोप लगाइएको हो । यस्तै, दोश्रो चरणमा पनि २ हजार ३ सय २ जनालाई नगरपालिकाबाट खोप प्रदान गरिएको छ भने ४ सय जना खोप लगाउने प्रक्रियामा रहेका छन् ।नगरमा भारतबाट आएको कोभिसिल्ड र चीनबाट आएको भेरोसेल दुबै प्रकारको खोप लगाएको नगर प्रमुख ब्याञ्जुले जानकारी दिए ।

Facebook Comments Box