२०७६, चैत्र ८,
जनकपुर /

विश्वव्यापीरुपमा फैलिरहेको महामारी कोरोना भाइरस संक्रमणलाई ध्यान दिँदै महोत्तरीको अधिकांश पालिकाले बजार बन्द गर्ने निर्णय गरेको छ । कोरोना भाइरस संक्रमण विरुद्ध सचेत रहन सर्वसाधारणलाई आह्वान गर्दै महोत्तरीको बर्दिबास बजार बन्द गर्ने निर्णय व्यवसायीहरुले गरेको हो ।

कोरोना भाइरस संक्रमणको त्रासमा बर्दिबास बजारमा उपभोक्ताहरुको पातलो उपस्थितीका कारण समेत बजार सुनसान देखिन थालेपछि बर्दिवास उद्योग वाणिज्य संघले यस्तो निर्णय गरेको छ ।

बदिर्वास उद्योग वाणिज्य संघले आइतबारदेखि बजार बन्द गर्ने निर्णय गरेको छ । कोरोना भाईरसको संक्रमण फैलिन नदिनका लागि अतिआवश्यक सेवा बाहेक बर्दिवास स्थित उद्योग, कलकरखाना बन्द गर्ने निर्णय गरिएको बर्दिबास उद्योग वाणिज्य संघले एक प्रेस विज्ञप्ती जारी गर्दै जनाएको छ ।

बदिर्वास उद्योग वाणिज्य संघले चैत ९ गतेदेखि २१ गतेसम्म करोना भाईरसको संक्रमण विरुद्ध सावधानी अपनाउन बजार बन्द गर्न व्यवसायीलाई अपिल समेत गरेको छ । संघका महासचिव भवनाथ खतिवडाले चामल, दाल, तेल, नुन जस्ता खाद्यान्न दैनिक उपभोग्य वस्तु प्रशासनको सहयोगमा उपभोक्तालाई उपलब्ध गराइने जानकारी दिए ।

उनले भने, ‘अत्यावश्यक बाहेक सम्पूर्ण व्यवसाय बन्द गरी कोरोना भाईरस संक्रमण फैलिन नदिन सबै व्यापारी तथा नेपाली दाजुभाइ दिदी–बहिनीमा सरकारले गरेको निर्णय कार्यान्वय गरी सुरक्षित बस्न अनुरोध गर्दछु ।’

विपतको समयमा व्यबसायी उद्योगीलाई आर्थिक मार पर्ने भएको भन्दै घरधनीहरुलाई घरभाडा छुट दिन समेत आग्रह गरेको बर्दिबास उद्योग बाणिज्य संघ बर्दिबासका अध्यक्ष प्रह्लादकुमार क्षेत्रीले बताए ।

संघले व्यवसायीहरुको बैंक तथा वित्तिय संस्थाको ब्याज, बिजुली पानीको महसुल, कर, भ्याटमा छुट गर्न समेत सरकारसँग अनुरोध गरको छ । यता महोत्तरीको गौशाला बजार पनि केहि दिनका लागि बन्द गर्ने बारे आन्तरिक तयारी भइरहेको गौशाला नगरपालिकाले जनाएको छ ।

-रातेपाटीबाट

Facebook Comments